Președintele României a promulgat legea privind instituirea măsurilor de siguranță pe perioada stării de alertă, a anunțat astăzi Administrația Prezidențială. Legea va intra în vigoare luni, 18 mai 2020. Starea de alertă a fost deja instituită de CNSU (Comitetul Național pentru Situații de Urgență) ORDONANȚA DE URGENȚĂ

