Ajuns la cea de-a XIV-a ediție, Concursul Național de Design de Mobilier, organizat de Asociația Producătorilor de Mobilă din România, a avut ca temă anul acesta „micul mobilier”, iar în luna iunie și-a desemnat câștigătorii primei etape. Pentru cea de-a doua etapă, cunoscută sub denumirea

